Chorwacja, Croatia, Croatie

Jesienią wieczorną porą najlepiej otworzyć albumy z wakacji  i oglądać zdjęcia z całą rodziną. Chorwacja potrafi zachwycić swoją różnorodnością: pięknym wybrzeżem, surowymi górami, solidnymi drogami i tunelami, przez które cały czas przejeżdżaliśmy. Mnóstwo zabytków na każdym kroku, świetna kuchnia z owocami morza, skromni i uśmiechnięci ludzie. Każdego będę zachęcać do zobaczenia  całej Chorwacji, od Rovinj (widzicie na pierwszym zdjęciu) do Dubrovnika, na samym południu Chorwacji. Nie byliśmy w porze letniej, dlatego na naszych zdjęciach jest czasem zachmurzone niebo, ale dobry nastrój nas nie opuszczał :)
Szybenik na zdjęciach to  Katedra św. Jakuba znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
W Trogirze  jest Katedra św. Wawrzyńca  zbudowana na ruinach kościoła zniszczonego przez Saracenów w 1123 roku. Przy katedrze stoi dzwonnica z XIV wieku, wspięliśmy się na samą górę dzwonnicy, by mieć najlepszy widok na panoramę miasta. Mieliśmy sporo szczęścia, dzwony zaczęły bić, gdy już byliśmy na ostatnich dolnych schodkach  dzwonnicy. W Trogirze niesamowite wrażenie zrobił na nas również targ, taki zwykły z bez wielkiej wystawności, ale lokalny i pachnący owocami, ziołami. W Dubrowniku jedliśmy rewelacyjne kalmary i ośmiornice, nie będę nic więcej mówić, sami popatrzecie na zdjęcia, jak wyglądały - a jak smakowały...3 komentarze:

 1. Chorwacja to jedno z moich najpiękniejszych miejsc w Europie.
  I choć nie byłam tam już kilka lat,to emocje wciąż żywe...
  Czas pomyśleć o wakacjach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia. Jeśli podobała się Chorwacja, to polecam dalszą podróż do Czarnogóry, a przede wszystkim do Macedonii nad Jezioro O(c)hrydzkie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam to w planach, tylko nie w tym roku:)

  OdpowiedzUsuń

Wydruk

Print Friendly and PDF

Kraków - blog kulinarny